Opbouw van de studie

Opbouw van de studie

Ieder schooljaar op de Universiteit Utrecht is verdeeld in vier blokken. In principe volg je twee vakken per blok. In het eerste jaar volg je een verplicht vakkenpakket, bepaald door de opleiding. Dat bestaat uit de volgende vakken:

Blok 1:

 • Old Irish I
 • Introduction to Celtic Studies

Blok 2:

 • Old Irish II
 • Continental Celtic

Blok 3:

 • Middle Welsh: Language and Culture 1
 • Literature and History of the Medieval Celts

Blok 4:

 • Middle Welsh: Language and Culture 2
 • From Táin to Tolkien

Modern Celtic is sinds 2019-2020 geen verplicht vak meer, maar wordt nog steeds aangeboden. Je moet je er enkel apart voor inschrijven. In even jaren wordt Modern Welsh gegeven, in oneven jaren Modern Iers.

Daarnaast dien je de toets Basisgrammatica met een voldoende af te ronden. Hier worden meerdere momenten voor ingepland door de universiteit.
De boekenlijst voor het eerste jaar ontvang je van ons via de mail. Alvast weten wat je kunt verwachten? S.V. Asterix is altijd per mail bereikbaar.


Aan het einde van je eerste jaar kies je een verdiepingspakket voor je tweede en derde jaar. Er zijn twee verdiepingspakketten waar je uit kan kiezen: een taalkundig pakket (Language contact and language change in Celtic) en een literatuurpakket (Interpretation and reinterpretation of medieval Celtic texts).

Wederom wordt aangeraden om twee vakken per blok te volgen, maar je mag er eventueel een derde vak naast volgen. Daarnaast heb je vrije ruimte naast je verplichte vakken: daarin ben je vrij te kiezen welke vakken je wil volgen. Je mag bijvoorbeeld vakken van het andere pakket volgen, maar ook vakken van een andere opleiding.

Language contact and language change in Celtic bestaat uit de volgende verplichte vakken:

 • Language History of the British Isles
 • Modern Celtic minority Languages
 • Language Contact and Language Change
 • Topics in Linguistics*
 • Historical Grammar of the Celtic languages*

Interpretation and reinterpretation of medieval Celtic texts bestaat uit de volgende verplichte vakken:

 • Old Irish: Language and Culture 3 OF Middle Welsh: Language and Culture 3*
 • Literary Studies, an Introduction
 • Literature Seminar
 • Medieval Celtic Palaeography*
 • Great Medieval Heroes

Naast deze vakken is het verplicht om minstens één minor af te ronden of een half jaar in het buitenland gestudeerd te hebben. Daarover krijg je meer informatie vanuit de opleiding tijdens het eerste en tweede jaar.

 

nl_NLDutch